Historie kapely

Jako COKOLIVE existujeme a v současném složení hrajeme od podzimu 2022, naši členové se ale na poli živého muzicirování na nejrůznějších akcích pohybují a potkávají už řadu let. 

Repertoárem a třemi pětinami členů navazujeme na kapelu BlaMajKo, která během let 2018-2022 stihla pobavit lidi na celkem 96 vystoupeních nejen v rodných Hustopečích nad Bečvou, ale i v okolních obcích i vzdálenějších štacích od Ostravy po Uherské Hradiště.

Hustopečští bratři Kopečtí spolu s Petrem Blažkem se tehdy spojili s kytarovým klanem otce a syna Majkusových ze sousední Poruby a zpráva o novém bandu se rozšířila tak rychle, že první vystoupení přišla ještě dřív než první zkoušky. Během pěti let jsme odehráli řadu plesů, zábav, kulatin, večírků a obecních akcí, během COVIDu jsme dokonce uspořádali Cecilskou zábavu ONLINE, na kterou skrz své obrazovky doma „přišlo“ více jak 400 lidí! 

V roce 2022 však došlo k dvojité změně, Martina Majkuse na pozici sólového kytaristy nahradil Martin Blažek z Vysoké, jeho otce Karla Majkuse pak v závěru roku vystřídal nový sólový zpěvák a doprovodný kytarista Jindřich Mařa z Hranic. Kluci donesli do kapely nový drajv, který vyústil až ve změnu názvu a postupný příklon repertoáru k modernějším peckám a to nejen z tuzemska.

Naše síla a přednost tkví v šíři repertoáru a výhradně živém hraní. Od nás se nedočkáte umělých podkresů a zatuhlých postav, které za nástroji vypadají jako roboti. Naopak. Naše muzicírování bezprostředně reaguje na vývoj v sále a zakládáme si na bezprostředním kontaktu s publikem.